sallate&mandarina

Si te gatuajme sallatë me mandarina

Si te gatuajme sallatë me mandarina – Receta gatimi për sallatë me mandarina. Për të përgatitur këtë sallatë veprojmë në këtë mënyrë: I qërojmë mandarinat dhe i presim horizontalisht në tre pjesë. Ndajmë përgjysmë avokadot, i... Read more →
embelsira

Embelsira

Si te gatuajme embelsira – receta gatimi per embelsira. Embelsira shqiptare dhe te huaja te ilustruara me foto dhe video. Receta te ndryshme gatimi per embelsira Si te gatuajme embelsira Embelsirat me te kerkuara ne internet Embelsira shqiptare [highlight]Embelsira... Read more →
caj-mali

Caj mali shqiptar, pergatitja

Caj mali si ta pergatisim? Pergatitja dhe vetite e cajit te malit Caj mali shqiptar është i këndshëm, aromatike me vajra esenciale dhe ekstrakte të kësiaj barishte aromatike që është treguar se ka aktivitet të fuqishëm antioxidant në lipidet... Read more →
lule-laker-ne-furre

Lule laker ne furre

Si te pergatisim lule laker ne furre – receta e gatimit per Lule laker ne Furre Nje menyre mjaft e thjeshte dhe e lehte per te gatuar Lule lakren Pasi e lajme mire lulelakren, e ziejme ne nje tenxhere per 5-8 min. Pas zierjes e ndajme dhe e copetojme... Read more →

Lule laker me karrota – Pergatitja

Pergatitja e Lule lakres me karrota – Si te pergatisim lulelakren – Receta per lulelaker Menyre e thjeshte dhe e shpejte per te gatuar lule laker me karrota te skuqura Përberesit: -1 lule laker -2 karrota -1 kokerr qepe -4 thelpinj hudher -1... Read more →
gjelle-mish-me-bizele

Gjelle me mish vici me bizele

Si te gatuajme Gjelle me mish vici me bizele – Receta gatimit. Si te pergatisim nje gjelle me mish dhe bizele, menyre e shpejte dhe e thjeshte per ta gatuar PERBERSIT  per Gjelle me bizele: 1/2 kg mish vici ne copa 1 kg bizele te paqeruar ose... Read more →

Recetat e gatimit me te kerkuara ne web

Recetat e gatimit me te kerkuara ne web nga vizitoret ne faqen www.sitegatuajme.net Keto jane recetet me te klikuara gjate vitit ne faqen tone me receta gatimi shqiptare tradicionale dhe te huaja Cila eshte receta juaj e preferuar na e tregoni duke... Read more →
slide_375136_4381814_free

Si te ruajme te fresketa frutat dhe perimet

Disa menyra per te ruajtur ushqimet te fresketa – Si te ruajme te fresketa ushqimet Cili eshte sekreti per te pasur ushqime te fresketa? Ndiqini keto keshilla per ta mbajtur kushinen tuaj sa me te fresket dhe natyrale) Ps. Permbajtja ne Italisht... Read more →
bombone vendi

Bombone vendi

Si te gatuajme Bombone – Receta gatimi per Bombone vendi. Kjo eshte nje recete qe perdorej dikur neper shtepiat tona ku kushtet e veshira ekonomike na benin qe me dy tre perberes te sajonim dicka dhe te nxirrnim me te miren prej tyre. Kjo eshte... Read more →
1 2 3 35