Keshilla

more

Tradicionale

more

Embelsira

more
 • Si te gatuajme shendetlie

  Si te gatuajme Shendetlie – Receta gatimi per Shendetlie – Si pergatitet Shendetlia Përbërësit për…
 • Si te gatuajme bakllava turke

  Si te gatuajme bakllava turke – Receta gatimi për bakllava turke. Për të gatuar bakllava turke veprojmë…
 • Ballakume Elbasani

  Si të gatuajmë Ballakume Elbasani – Receta gatimi për Ballakume Elbasani. Ballakumet janë një ëmbëlsirë…

Antipasta

more
 • Si te pergatisim salce kosi

  Si te gatuajme ose pergatisim salce kosi ose xaxiq- Receta gatimi per salce kosi. Keshilla: si te pergatitim salcen e kosit Ne vijim te ideve dhe recetave per vitin e ri apo per festa,ja dhe disa ide mbi perdorimin e…
 • Si te gatuajme japrakë

  Si te gatuajme “Japrakë” – Receta gatimi për “Japrakë“. Për të gatuar japrakë veprojmë në këtë mënyrë: Në një tenxhere nxehni gjysmën e vajit  dhe fërgoni qepët në zjarr të avashtë për 10 minuta. Shtoni orizin dhe skuqeni. Vërini kapakun,…
 • Si te gatuajme mozzarella me domate dhe spec djegës

  Si te gatuajme “Mozzarella me domate dhe spec djegës” – Receta gatimi për “Mozzarella me domate dhe spec djegës”. Për të gatuar mozzarella me domate dhe spec djegës veprojmë në këtë mënyrë: E presim mozzarellën ne feta dhe i rendisim…

Pjata te para

more
 • Rizoto me karkaleca

  Si te gatuajme Rizoto me karkaleca – receta gatimit per rizoto me karkaleca. Perberesit per…

Pjata te dyta

more

Video

more

Receta

more

Facebook

Twitter