Perberesit -400 gram miell -200 ml ujë -1 / 2 lugë gjelle kripë -15 g maja -1 lugë gjelle vaj ulliri -1 hudhër te njome ( dege ) -400 gram brokoli -200 gram sallam -200 gram mocarela -vaj ekstra i virgjër ulliri -kripë, piper Pergatitja Marrim nje ene ku vendosim miellin,ujin,pak vaj, krip dhe majane e birres ,majane e shkrijme pak me perpara me uje te vake.I trazojme mire deri sa te na behet nje mase brumi.Masen e brumit do ta vendosim ne nje vend te sheshte sic eshte tavolina ku gatuajme dhe do ta shtypim gati per 20 minuta ku brumi do te na behet i bute dhe elastike.Topi i brumit qe na eshte formuar e lyejme me miell dhe e mbeshtjellim dhe e leme te vije per 3 ore.Ne kohen qe do te na vi brumi ne do te marim te lajme brokulin dhe e vendosim per te zjere gati per 3 minuta nga momenti qe ka filluar te zieje.Do ta marrim mbas zierjes ta kullojme dhe ta thajme me leter guzhine dhe e leme ne nje ene.Ne nje tigate do te skuqim nje hudher te njome dhe aty do te hedhim brokulen ,sallamin zuxhukun, pak vere , pak piper dhe pak krip dhe i kaverdisur pak.. Do te marim brumin mbasi na ka ardhur dhe do ta hapim me pece me trashesi 3 mm.Mbasi e kemi hapur brumin do te hedhim masen e pergatitur dhe mbi te do te hedhim djathin mocarela.Do ta fusim ne furre dhe do ta pjekim ne temperaturen 250 grade gati per 20 minuta.Eshte shume e shijshme dhe e lehte ( ndihesh mire ne stomak ).

Facebook

Twitter