Si te gatuajme spageti me pesto arrash

Si te gatuajme spageti me pesto arrash – Receta gatimi për spageti me pesto arrash. Për të gatuar spageti me pesto arrash veprojmë në këtë mënyrë: Ziejini makaronat “al dente” në ujë të bollshëm dhë të kripur. Ndërkohë,...

Spageti me midhje

Si te gatuajme spageti me midhje per 2 persona – Receta gatimi per spageti me midhje Spageti me midhje, nje recete mjaft e shijshme! Përbërësit për 2 persona: 200 gr spageti,  800 gr midhje, 400 gr domate   2 thelpinj hudhra,  2 luge gjelle...

Spageti me hudher, vaj dhe spec djeges

Si te gatuajme makarona spageti me hudher vaj dhe spec djeges – Si pergatitet Spageti me hudher, vaj dhe spec djeges Spageti me hudher, vaj dhe spec djeges eshte nje pjate teper e thjeshte dhe e shpejte por jo me pak e shijshme, provojeni dhe do...

Si të gatuajmë “Spageti me pule dhe vaj aromatik”

Si të gatuajmë “Spageti me pulë dhe vaj aromatik”. Përgatitja e kësaj pjate bëhet në këtë mënyrë: I hedhim pulës kripë e piper. Në një tigan nxehim gjysëm filxhani vaj aromatik dhe hedhim brenda pulën. E skuqim mirë për...
© 0209 Si te gatuajme – Receta gatimi te ndryshme shqiptare dhe te huaja · Subscribe: RSS Twitter · Receta Gatimi designed by Si Te Gatuajme