Krepa me cokollate

Category: Embëlsira, Receta Gatimi 0 6

Si te gatuajme Krepa me cokollate – Receta gatimi per krepa me cokollate

Krepa Pergatitja:
Veme ne tas 3 materialet e para. Perziejme me tel qe te bashkohen. Shtojme vezen dhe pak e nga pak qumeshtin. Perziejme derisa te behet nje brume i bute. E leme 20 minuta ne frigorifer.
Ne nje tigan qe s’ngjit, qe e kemi nxehur mire ne zjarr po te nevojitet e lyejme lehte me vaj, hedhim nje qemshe me qull. Mire eshte te perdorim garuzhden e supes.
E leme te skuqet rreth 1 minute dhe me ndihmen e shpatulles  e kthejme krepen nga ana tjeter. E veme ne nje pjate e keshtu vazhdojme derisa te mbarohet brumi.  I mbushim me nutela ose me cdo lloj tjeter mbushje te embel.

Perberesit per Krepa me cokollatekrepa me cokollate

 • 100gr miell
 • 2 l. caji  kakao
 • 1 maje thike kripe
 • 1 veze e rrahur lehte
 • 300 ml qumesht

Related Articles

6 thoughts on “Krepa me cokollate

  1. JOHANA

   KREPA ME COKOLLATE SHUME RECETE E SHIJSHME, FALEMINDERIT

   Reply
 1. amarda

  sssssaaaaaaaaaaa eeeeeeeeeeeee mmmmmmmmmmmmiiiiiiiiiiiiiiiiiiirrrrrrrreeeeeeeeeeeee mmmmmmmmmm

  Reply

Add Comment