Krepa me cokollate

Si te gatuajme Krepa me cokollate – Receta gatimi per krepa me cokollate

Krepa Pergatitja:
Veme ne tas 3 materialet e para. Perziejme me tel qe te bashkohen. Shtojme vezen dhe pak e nga pak qumeshtin. Perziejme derisa te behet nje brume i bute. E leme 20 minuta ne frigorifer.
Ne nje tigan qe s’ngjit, qe e kemi nxehur mire ne zjarr po te nevojitet e lyejme lehte me vaj, hedhim nje qemshe me qull. Mire eshte te perdorim garuzhden e supes.
E leme te skuqet rreth 1 minute dhe me ndihmen e shpatulles  e kthejme krepen nga ana tjeter. E veme ne nje pjate e keshtu vazhdojme derisa te mbarohet brumi.  I mbushim me nutela ose me cdo lloj tjeter mbushje te embel.

Perberesit per Krepa me cokollatekrepa me cokollate

 • 100gr miell
 • 2 l. caji  kakao
 • 1 maje thike kripe
 • 1 veze e rrahur lehte
 • 300 ml qumesht

5 Comments

 1. Ilira says:

  :P sa e mir qe me doli kjo krepa

 2. amarda says:

  sssssaaaaaaaaaaa eeeeeeeeeeeee mmmmmmmmmmmmiiiiiiiiiiiiiiiiiiirrrrrrrreeeeeeeeeeeee mmmmmmmmmm

 3. redi says:

  Doli shummmmmmnnmmmmmmmmm e mir….t lepije gishtat

Leave a Comment