Si te pergatisim salce kosi – receta gatimi

Si te gatuajme ose pergatisim salce kosi ose xaxiq- Receta gatimi per salce kosi. Keshilla: si te pergatitim salcen e kosit Ne vijim te ideve dhe recetave per vitin e ri apo per festa,ja dhe disa ide mbi perdorimin e salces se kosit: Per pergatitjen e...

Si te gatuajme japrakë

Si te gatuajme “Japrakë” – Receta gatimi për “Japrakë“. Për të gatuar japrakë veprojmë në këtë mënyrë: Në një tenxhere nxehni gjysmën e vajit  dhe fërgoni qepët në zjarr të avashtë për 10 minuta. Shtoni...

Si te gatuajme mozzarella me domate dhe spec djegës

Si te gatuajme “Mozzarella me domate dhe spec djegës” – Receta gatimi për “Mozzarella me domate dhe spec djegës”. Për të gatuar mozzarella me domate dhe spec djegës veprojmë në këtë mënyrë: E presim mozzarellën...

Si te gatuajme speca të mbushur me cous cous dhe djathë dhie

Si te gatuajme “Speca të mbushur me cous cous dhe djathë dhie” – Receta gatimi për “Speca të mbushur me cous cous dhe djathë dhie”. Për të gatuar speca të mbushur me cous cous dhe djathë dhie veprojmë në këtë...

Si te gatuajme frittata me salmon, patate dhe bizele

Si te gatuajme “Frittata me salmon, patate dhe bizele” – Receta gatimi për “Frittata me salmon, patate dhe bizele”. Për të gatuar frittata me salmon, patate dhe bizele veprojmë në këtë mënyrë: Presim patatet në...
© 2014 Si te gatuajme – Receta gatimi te ndryshme shqiptare dhe te huaja · Subscribe: RSS Twitter · Receta Gatimi designed by Si Te Gatuajme