Si te gatuajme torta me dardhë dhe bajame

Si te gatuajme torta me dardhë dhe bajame – Receta gatimi për torta me dardhë dhe bajame. Për të gatuar këtë ëmbëlsirë veprojmë në këtë mënyrë: Bëni me gjalp 12 forma të vogla për ëmbëlsira me diametër 10-12 cm. Hapni brumin...

Si te gatuajme brumë me çokollatë

Si te gatuajme brumë me çokollatë – Receta gatimi për brumë me çokollatë. Për të përgatitur këtë recetë veprojmë në këtë mënyrë: Sitni 240 g miell dhe kakaon në një tas. Hidheni të gjithën në një robt kuzhine bashkë me...

Si te gatuajme biskota tërshëre me pika çokollate

Si te gatuajme biskota tërshëre me pika çokollate – Receta gatimi për biskota tërshëre me pika çokollate. Për të gatuar këtë ëmbëlsirë veprojmë në këtë mënyrë: Çojeni furrën në 180°C dhe përgatitni dy tava. Përzieni tërshërën,...

Si te gatuajme kajmaklie me cokollate dhe bajame

Si te gatuajme kajmaklie me çokollatë dhe bajame – Receta gatimi për kajmaklie me çokollatë dhe bajame. Për të gatuar këtë ëmbëlsirë veprojmë në këtë mënyrë: Nxehni më parë furrën në 130°C dhe vishni dy tava me letër furre....

Si te gatuajme profiterole

Si te gatuajme profiterole – Receta gatimi për profiterole. Për të gatuar këtë ëmbëlsirë veprojmë në këtë mënyrë: Hidhni në tenxhere 250 ml ujë dhe gjalpin në zjarr mesatar dhe lëreni deri sa gjalpi të tretet e të fillojë të...
© 2014 Si te gatuajme – Receta gatimi te ndryshme shqiptare dhe te huaja · Subscribe: RSS Twitter · Receta Gatimi designed by Si Te Gatuajme