Si te gatuajme tortë me dardhë dhe çokollatë

Si te gatuajme tortë me dardhë dhe çokollatë – Receta gatimi për tortë me dardhë dhe çokollatë. Kohë pas kohe, të gjitha këshillat për ushqyerje të shëndetshme bien poshtë, fitojnë tundimet, të cilat vijnë në të gjitha trajtat...

Torte me Vishnje

Torte me vishnje (ose qershi) Si te gatuajme – receta gatimi per torte me vishnje. Perberesit dhe menyra e gatimit per torte me vishnje Perberesit per bazen e tortes: Biskota Digestive ( mundesisht) 160 gr Gjalpë 70 gr kripe 1 çikë Sheqer kallami...

Kunefe (embelsire Turke)

Kunefe – Si te gatuajme Kunefe – Receta gatimi per Kunefe Perberesit per Kunefe: 500 gr kadaif 400 gr djathe krem 100 ml qumesht 150 gr gjalpe i shkrire 300 gr sheqer 200 ml uje Leng nga gjysma e limonit Pregatitja e Kunefes: Grijme kadaifin,...

Si te gatuajme torta me dardhë dhe bajame

Si te gatuajme torta me dardhë dhe bajame – Receta gatimi për torta me dardhë dhe bajame. Për të gatuar këtë ëmbëlsirë veprojmë në këtë mënyrë: Bëni me gjalp 12 forma të vogla për ëmbëlsira me diametër 10-12 cm. Hapni brumin...

Si te gatuajme brumë me çokollatë

Si te gatuajme brumë me çokollatë – Receta gatimi për brumë me çokollatë. Për të përgatitur këtë recetë veprojmë në këtë mënyrë: Sitni 240 g miell dhe kakaon në një tas. Hidheni të gjithën në një robt kuzhine bashkë me...
© 2014 Si te gatuajme – Receta gatimi te ndryshme shqiptare dhe te huaja · Subscribe: RSS Twitter · Receta Gatimi designed by Si Te Gatuajme