Si te gatuajme Kek me zemer cokollate (Video)

Embelsira qe do tju ofrojme sot quhet kek me zemer cokollate – Si gatuhet kjo embelsire e quajtur Kek me zemer cokollate Kete recete embelsire do t’jua tregojme me ane te kesaj video ne menyre te thjeshte dhe te qarte. Kek me zemer cokollate...

Si te gatuajme Krem karamel

Si te gatuajme Krem Karamel – Si te pregatisim Krem karamel – Receta te thjeshta gatimi per te gatuar Krem karamel Krem karamel është një ëmbësirë që përdoret në shumë vende të botës, gjithashtu edhe në Shqipëri. Perberesit per...

Si te gatuajme Sultjash – Receta gatimi

Si te pergatisim sultjash me sheqer apo pa shqer. Receta gatimi për sultjashin Sultjashi dikur preferohej pasi ishte nje embelsire e shendetshme dhe e lehte. Edhe pse tani përdoret me pak, Sultjashi është pjesë e traditave tona ushqyese. Përgatitja...

Si te gatuajme Hasude – Receta gatimi

Si te pergatisim Hasude – Receta gatimi per Hasude Hasudeja është një ëmbëlsirë tradicionale shqiptare, e thjeshtë dhe e lirë, pra pa shumë shpenzime. Hasudeja si bazë për gatimin ka niseshtenë, është e veçantë në shije dhe pëlqehet...

Si te gatuajme tullumba

Si te gatuajme tullumba – Receta gatimi per tullumba. Si behen tullumbat, Tullumbat embelsire tradicionale shqiptare. Pergatitja e tullumbave, receta nga librat e gatimit Për të gatuar tullumba veprojmë në këtë mënyrë: Ziejmë ujin dhe hedhim...
© 2014 Si te gatuajme – Receta gatimi te ndryshme shqiptare dhe te huaja · Subscribe: RSS Twitter · Receta Gatimi designed by Si Te Gatuajme