Si te gatuajme tave kosi elbasani

Si te gatuajme tave kosi elbasani – Receta gatimi për tave kosi elbasani. Për të gatuar këtë pjatë tradicionale veprojmë në këtë mënyrë: Pasi lahet mishi, fshihet e pritet ne racione dhe zihet per 30 minuta. Pas zierjes, mishi vihet...

Si te gatuajme salce xaxiqi

Si te gatuajme salce xaxiqi – Receta gatimi për salce xaxiqi.  Salca xaxiqi është shumë e mirë për të shoqëruar pjatanca me mish e perime, dhe jo më kot gjen një përdorim të gjerë në përgatitjen e sufllaqeve. Është një recetë...

Si te gatuajme torte me kokos dhe cokollate

Si te gatuajme torte torte me kokos dhe cokollate – Receta gatimi për torte me kokos dhe cokollate. Për të gatuar këtë ëmbëlsirë veprojmë në këtë mënyrë: Nxehim furrën në 180°. Lyejmë pjesën fundore të tepsisë me diametër...

Si te gatuajme torte me qershi dhe corn flakes

Si te gatuajme torte me qershi dhe corn flakes – Receta gatimi për torte me qershi dhe corn flakes. Për të gatuar këtë ëmbëlsirë veprojmë në këtë mënyrë: Fillimisht përgatisim pjesën bazë të tortës. Copëtojmë cokollatën dhe...

Sarme me gjethe rrushi ose lakra turshi

Si te gatuajme sarme me gjethe rrushi ose lakra turshi – Receta gatimi për sarme me gjethe rrushi ose lakra turshi. Për të gatuar këtë pjatë veprojmë në këtë mënyrë: Në një tigan fërgojmë mishin e bluar  bashkë me qepën. Pastaj...
© 2014 Si te gatuajme – Receta gatimi te ndryshme shqiptare dhe te huaja · Subscribe: RSS Twitter · Receta Gatimi designed by Si Te Gatuajme