Si te gatuajme biskota tërshëre me pika çokollate

Si te gatuajme biskota tërshëre me pika çokollate – Receta gatimi për biskota tërshëre me pika çokollate. Për të gatuar këtë ëmbëlsirë veprojmë në këtë mënyrë: Çojeni furrën në 180°C dhe përgatitni dy tava. Përzieni tërshërën,...

Si te gatuajme kajmaklie me cokollate dhe bajame

Si te gatuajme kajmaklie me çokollatë dhe bajame – Receta gatimi për kajmaklie me çokollatë dhe bajame. Për të gatuar këtë ëmbëlsirë veprojmë në këtë mënyrë: Nxehni më parë furrën në 130°C dhe vishni dy tava me letër furre....

Sardele me salce domate

Si te gatuajme Sardele me salce domate- Receta gatimi per Sardele me salce domate SARDELE ME SALCE DOMATE Perberesit: sardele 1 kg 4 domate majdanoz, 1 qepe miell per skuqjen e sardeleve 2 ose 3 lug buk e grire 1 luge erza peshku koper 2 thelpinj hudhra...

Melci te skuqura

Si te gatuajme Melci te skuqura – si pergatiten melcite e skuqura Perberesit: 600 gr melci qepe te bardhe 500 gr gjalpe 50 gr vaj ulliri 4 luge gjelle krip,piper Pergatitja: Ne nje tigan shkrijme gjalpin dhe vajin. Hedhim qepen e grire ne copa te...

Si te gatuajme Koce me selino ne furre

Si te gatuajme Kocë me selino në furrë – Receta gatimi për Kocë me selino në furrë. Për të gatuar këtë pjatë veprojmë në këtë mënyrë: Pastrojmë dhe filetojmë peshkun, e marinojmë me kripë dhe vaj. Lyejmë një tavë dhe shtrojmë...
© 2014 Si te gatuajme – Receta gatimi te ndryshme shqiptare dhe te huaja · Subscribe: RSS Twitter · Receta Gatimi designed by Si Te Gatuajme