Si te gatuajme “Kos i ngrirë me luleshtrydhe” – Receta gatimi për “Kos i ngrirë me luleshtrydhe”. Për të gatuar kos i ngrirë me luleshtrydhe veprojmë në këtë mënyrë: Kalojmë luleshtrydhet në blendër që të bëhen pure. Përziejmë me kujdes në një tas gjithë materialet. E hedhim përzierjen në një enë të përshtatshme dhe e fusim në ngrirje. E lëmë aty për të paktën 1 natë. Për ta shërbyer e nxjerrim nga ngrirja, e lëmë të rrijë në temperaturë dhome për rreth 15 minuta dhe pastaj e shërbejmë në gota.

yogurt gelato di fragole

Përbërësit:
- 140 gr luleshtrydhe
- 200 ml qumësht i kondensuar (nestle ose panda)
- 500 gr kos i kulluar

Ju bëftë mirë nga Sitegatuajme.Net!

Leave a Reply

© 2014 Si te gatuajme – Receta gatimi te ndryshme shqiptare dhe te huaja · Subscribe: RSS Twitter · Receta Gatimi designed by Si Te Gatuajme