Si te gatuajme “Pulë të pjekur me kos, limon dhe hudhër” – Receta gatimi për “Pulë të pjekur me kos, limon dhe hudhër“. Për të gatuar pulë të pjekur me kos, limon dhe hudhër veprojmë në këtë mënyrë: Spërkasim pulën me kripë të bollshme. Përziejmë gjalpin me gjysmën erëzave dhe hudhrën e grirë. Fërkojmë pulën mirë me këtë përzierie, duke futur dorën dhe midis lëkurës dhe mishit. Fusim ½ limoni dhe 1/2 kokë hudhër ne zgavrën e saj. Vendosim pulën në një tepsi bashkë me limonin dhe hudhrën dhe e pjekim në 180 gradë për rreth 1 orë. Ndërkohë përziejmë kosin me erëzat e tjera dhe pak kripë. nxjerrim pulën nga furra dhe i hedhim sipër kosin. E kthejmë përsëri në furrë dhe e pjekim për rreth 15 minuta akoma. E nxjerrim nga furra, e lëmë të rrijë e mbuluar me letër alumini dhe pastaj e shërbejmë.

pule e pjekur

Përbërësit:

- 1 pulë rreth 1.5 kg
- 2 limona të prera në gjysëm
- 2 thelpinj hudhër të grira
- 2 kokë hudhër të prera në mes horizontalisht
- 50 gr gjalpë në temperaturë dhome
- nga ½ lugë çaji piper i bluar në moment, lëkurë limoni, nenexhik, kummel
- 200 gr kos
- kripë

Ju bëftë mirë nga Sitegatuajme.Net!

Leave a Reply

© 2014 Si te gatuajme – Receta gatimi te ndryshme shqiptare dhe te huaja · Subscribe: RSS Twitter · Receta Gatimi designed by Si Te Gatuajme