Si të gatuajmë “Supë me peshk” – Receta gatimi për “Supë me peshk”. Supa me peshk është një pjatë shumë e shijshme, e cila ka për bazë peshq të ndryshëm. Për të gatuar supën me peshk veprojmë në këtë mënyrë: Lajmë mirë gjithë peshkun. Sepiet dhe kallamarët i presim në rrathë. Pastrojmë karkalecat. Me anën e majës së një thike të mprehtë, presim të gjithë peshkun në fileto duke pasur kujdes në mënyrë që të heqim të gjitha halat dhe lëkurën. Kockat e peshkut i hedhim në një tenxhere, shtojmë 1 qepë, karotën, dhe një degë selinoje. Hedhim në të 1 litër e gjysmë ujë dhe e lemë të ziejë përreth 40-50 minuta. Më pas e kullojmë mirë me një copë të pastër lëngun e përgatitur. Në një tenxhere të madhe hedhim vaj ulliri dhe një thelpi hudhre. Shtojmë në të frutat e detit ( midhjet, karkalecat dhe xhivallet). I shuajmë me një gotë verë të bardhë dhe i lemë në zjarr derisa të hapen të gjitha frutat e detit. Më pas i qërojmë dhe lëngun e përgatitur e kullojmë mirë. Në një tjetër tenxhere të madhe ku kemi hedhur vaj ulliri skuqim qepen e grirë, hudhrën dhe specin djegës. Shtojmë më pas domatet e qëruara e të prera në copa. Pasi ti kemi përzier mirë shtojmë një gotë verë të bardhë dhe e lemë të ziejë përreth 20 minuta. Më pas filljmë të shtojmë peshkun një nga një. Në fillim shtojmë kallamarët, sepiet e më pas peshqit e tjerë duke filluar nga ata që duhet të zihen më shumë ( peshkun bishtuk ) e më pas gjithë peshqit e tjerë me radhë. Shtojmë pastaj lëngun e përgatitur me frutat e detit dhe lëngun e përgatitur me kockat e peshkut. Hedhim kripën e piperin dhe e mbulojmë me kapak. E lemë të ziejë derisa lëngu të trashet. Në fund shtojmë frutat e detit. E trazojmë mirë dhe më pas shtojmë majdanozin e grirë hollë. Supën e përgatitur e hedhim në pjata, duke e servirur me feta buke të thekura e të lyera me vaj ulliri e hudhër. Së fundmi e shërbejmë supën e ngrohtë.

Përbërësit për supën me peshk

- 1 kg peshk i ndryshëm ( shojzë deti, shkrep, shapkë, peshk kovaç, ngjalë deti, peshk bishtuk)
- 500 gr sepie
- 500 gr kallamarë
- 500 gr karkalec deti
- 2 kg midhje
- 2 kg xhivalle
- 500 gr domate të vogla të freskëta
- 2 degë selinoje
- 2 qepë
- 1 karrotë
- pak vaj ulliri
- pak kripë
- 1 spec djegës
- 3 theplinj hudhre
- pak majdanoz i grirë
- pak piper
- 2 gota verë të bardhë

Ju bëftë mirë nga Sitegatuajme.Net!

supe me peshk

Leave a Reply

© 2014 Si te gatuajme – Receta gatimi te ndryshme shqiptare dhe te huaja · Subscribe: RSS Twitter · Receta Gatimi designed by Si Te Gatuajme